Najšialenejšie diéty sveta

Chcete byť štíhlejší a hľadáte nejakú zaujímavú diétu pre vás?

Nechcete sa držať pravidiel zdravej výživy a chcete skúsiť niečo experimentálne?

Ja vravím, že nič lepšie ako zdravá diéta v kombinácií s pohybom neexistuje ale stále sa nájdu ľudia čo budú skúšať experimentálne diéty.

Šialené diéty

1. Jablková diéta

Táto diéta je postavená na konzumácií jabĺk. Jablká, jablká,  jablká, všade samé jablká. Nič iné okrem jabĺk nekonzumujete počas 30-tich dní. Telu nedodávate potrebné živiny. Pokiaľ by ste zjedli denne 4kg jabĺk pokryli by ste dennú potrebu kalórií a sacharidov ( aj keď nie práve najideálnejšie). Ale chýbali by vám tuky a proteíny.  Táto diéta by vám mohla na trvalo poškodiť vaše zdravie. Jeden z priaznivcov tejto diéty bol aj Steve Jobs, ktorý zomrel na rakovinu pankreasu.

2. Alkoholová diéta (1964)

Ľudia skúšajú všetko, prečo teda neskúsiť  miesto jedla konzumovať alkohol ? Robert Cameron vo svojej knihe, odporúčal konzumáciu alkoholu. Ale nie každý alkohol, len ten s nízkym obsahom sacharidov. Kniha sa rýchlo stála bestsellerom, lekári tej doby ale varovali,že pravidelná konzumácia alkoholu ako výživového doplnku je neprípustná a zdraviu škodlivá.

3. Žuvacia diéta

Aký je princíp diéty? 32x jedlo požujete, na každý zub čo máte jedno žuvanie. Strava je tak kvalitne spracovaná a podľa autora diéty Horácia Fletchera je už táto strava absolútne bezcenná a preto ju musíte vypľuť. Počas žuvania ste údajne prijali všetky živiny a preto už nemusíte stravu polknúť. Je to samozrejme blbosť a vaše telo bude krásne hladovať. Pamätajte kvalitne prežutú potravu treba aj polknúť.

4. Červia diéta

Jedz, jedz, jedz a nepriberieš. To tvrdí propagačný leták tejto diéty. Aký má princíp? Zjete pilulku v ktorej je červík, ten zje to čo vy zjete a potom červíka z tela prirodzenou cestou vylúčite. To hovorí leták ale realita je iná. Zjete červíka, ten nakladie do vás vajíčka, tie sa rozšíria do vašich orgánov, ideálne do nervového systému, spôsobí vám to záchvaty a smrť. V lepšom prípade budete prdieť ako buvol, srať ako čajka a bude vám zle ako po opici. Tieto pilule sa už legálne nedajú kúpiť ale existuje mnoho stránok, ktoré vás naučia ako sa nakaziť trebárs pásovnicou.

5. Grepová diéta

Táto diéta sa oproti jablkovej drží len 12 dní, konzumujete počas nej ešte vajcia (2 kusy na deň) a aj kávu( šálku na deň). Váš kalorický príjem by nemal presahovať 600kcal, takže zjete maximálne 4 kusy červeného grepu. Nie len preto, že príjmete minimum kalórií a nedostávate všetky živiny do tela je táto diéta nebezpečná. Grep má schopnosť zvyšovať účinok niektorých liekov či výživových doplnkov takže a nejaké lieky beriete môže to byť pre vás mimoriadne nebezpečná diéta. Váha ide rapídne dole a ak to prežijete tak sa krásne vráti táto váha aj späť.

6. Kapustová diéta

Táto diéta má mnoho názvov a drží sa len 7dní. Základnou zložkou je kapusta. Čo základnou, jedinou zložkou tejto diéty je kapusta. 7 dní v týždni nič iné len kapustu bez obmedzení. Kapusta je jedlo plné negatívnych kalórií. Čo to znamená ? Spotrebuje sa viac kalórií na jeho strávenie ako z neho energie dostanete. Aký efekt má táto diéta? Rapídne schudnutie na tuku ale aj na svaloch. Nežiadúce účinky: plynatosť, kŕče, hnačky, zápchy. Dnes bude veterno s častými prehánkami, poobede sa prehánky zastavia za stálej oblačnosti a ku večeru začne silná búrka s krupobitím.

7. Citrónová diéta

Túto diétu spopularizovala Beyoncé Knowles. Ako diéta funguje? Do tradičnej citronády pridáte kayanské korenie a javorový sirup.  Vypijete 6-12 pohárov denne. Máte stále hlad ? Dajte si ďalší pohár. Beyoncé za 10 dní vďaka tomu schudla viac ako 8 kíl. Samozrejme potom to ihneď pribrala späť. Mohla radšej skúsiť nejaký zdravý jedálniček ale každý chce rýchlo a čo najviac kíl dole.

8. Vzduchová diéta

Čo sa pri tejto diéte je? Vzduch, máte zavrieť oči a predstavovať si, že jete niečo skvelé na čo máte chuť.  Vzduch aj prehĺtate, piť môžete čistú vodu. Jete každodenne vzduchové stejky, vzduchové pizze, proste báječné. Túto diétu by sa malo držať minimálne 30dní, pre vysnívanú postavu. Nežiadúcich účinkov má táto diéta celý zoznam kde na ňom figuruje samozrejme aj smrť. „Ale tak čo by človek nedal za vysnívanú postavu, že 😀 ?“

9. Studená diéta

http://icecreamct.net/wp-content/uploads/2012/12/ice-cream-diet.jpg

Pivo, zmrzlina, nanuky. Všetko ľadovo chladené počas tejto doby môžete, ba dokonca musíte. Nič čo by bolo v izbovej teplote konzumovať nemôžete. Diéta vychádza z faktu, že keď budete konzumovať chladené veci, telo spotrebuje veľké množstvo kalórií na to aby potravu zohrialo. Šialené a nebezpečné ? Určite áno.Efektívne? Ani nie.

10. Bielkovinová bez sacharidová diéta

Jete mäso, bielka vajec a … Nič viac. Z tejto diéty vychádza mnoho ďalších aktuálne populárnych diét, kde sa obmedzuje konzumácia sacharidov, resp. sa minimalizuje. Táto diéta sa drží po dlhú dobu a má rady nežiadúcich účinkov ktoré sa prejavujú postupne časom, nie ihneď po nástupe na diétu. To robí túto diétu jednou z najnebezpečnejších. Každá diéta pri ktorej sa vylučujú zo stravy, bielkoviny, sacharidy alebo tuky je nebezpečná. ÁNO AJ TUKY NÁM TREBA!

 

Najblbšie diéty

Spánková diéta

Keď spíme nejeme, čím viac spíme menej jeme, tak nám treba viac spať aby sme boli štíhlejší. Známym zástancom tejto diéty bol Elvis Presley. Veď aj preto bol tak plno štíhly.

Jedenie vatových guličiek

Nie cukrovú vatu, ale normálnu vatu! Fičia na tom modelky. Žalúdok máte plný po dlhý čas a nemusíte jesť normálne jedlo, z ktorého isto priberiete. Pri tejto diéte ani nemusím písať, prečo je tak šialená, lebo popis diéty hovorí sám za seba

Brethariánska diéta

Je to podobná diéta ako keď jete vzduch. Lenže toto je životný štýl, samozrejme až do smrti, veľmi rýchlej smrti. Pri tomto životnom štýle čerpáte energiu zo vzduchu a vďaka tomu nemusíte vôbec jesť.

Amputačná diéta

Odrež si nohu, schudneš 10kg, daruj krv, ostrihaj sa, daruj orgán atď atď. Čo k tomu dodať riadna blbosť, že? Až taká, že by to nikto neskúšal ? Žiaľ, realita je taká, že ľudia posadnutý váhou sú schopní spraviť aj tento krok.

 

2 Responses

  • […] Modelka má aj redšie kosti, sú výskumy, ktoré dokazujú, že silový tréning a naberanie svalstva pozitívne pôsobí na hustotu kostí. Takže Diva sa len tak nezlomí ale Angel neviem neviem. Veľa zaleží od stravy a tú si netrúfam povedať , že modelky majú pestrú a vyváženú stravu. Hlavne kvôli tomu, že sa o nich traduje veľmi veľa chýr a ktovie či sú pravdivé. Veď aj vďaka nim a pre nich sú najšialenejšie diéty sveta. […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *