Jednodňový jedálniček

5340718469_7552de65ef

Jednodňový jedálniček

Pravidelná konzumácia 5-10 jedál do dňa hrá podstatnú úlohu pre naštartovaný metabolizmus. Ak si myslíte, že robíte dobrú vec, keď vynechávate raňajky, že vďaka tomu schudnete ste na omyle. Raňajky sú základom dňa. Raňajky naštartujú metabolizmus, doplnia živiny po nočnom hladovaní, dodajú vám energiu. Ideálne sú potraviny s nízkym glykemickým indexom, zaručujú dlhý pocit nasýtenia a postupné uvoľňovanie energie.

Množstvo nebudem písať , každý by si mal približne prerátať koľko Kcal denne spotrebuje a koľko príjme podľa toho by si mal nastaviť svoj jedálniček. Skladba potravy samozrejme musí byť taká aby ste v nej mali dostatok bielkovín, sacharidov a tukov, bez toho to nejde.

Ovocie zelenina- kupujem vždy podľa toho čo mi chutí a je na to sezóna. Ideálne také druhy, ktoré sa dajú skonzumovať v surovom stave.

1. Raňajky

Dobrá vláknina, ovsené vločky (lidl),nízkotučný  biely jogurt Sabi, tvaroh odtučnený Kapucín, agave#9, Ovocie

2. druhe jedlo dňa  asi dve hodiny po raňajkách

grepfruit, jablko

3. Desiata

konopná proteínová tyčinka / agave#9 + ovocie

4. Obed

šalát + olivový/ alebo iný kvalitný olej jemne pokvapkať

ryba/ kuracie prsia/ morčacie prsia / hovädzia sviečkovica

Strukovina

Zelenina ( veľa zeleniny )

5. Olovrant

Domáci celozrnný chlieb + arašidový krém ( dostupný v Bio obchodoch ) + kvalitný kus mäsového výrobku orezaného o tuk (100% mäsa)

6.Pred tréningom Agave#9

7. Po tréningu srvátkový proteín

8. Večera

To isté čo na obed

9. Posledné jedlo dňa

čisté mäso alebo nízkotučný odtučnený tvaroh alebo bielka z vajec.

Korenie môžete používať akékoľvek, spôsob prípravy mäsa, varenie, grilovanie, na pare, pečenie bez tuku na papieri. Zeleninu sa snažte v surovom stave, ak to nejde tak pripravte ju na rýchlo na pare. Spestrujte si to ako viete, máte mnoho možností ako si pripraviť chutný pokrm, treba byť kreatívny.

stejk

Upozornenie!

Tento jedálniček je jednoduchý ale aj tu sa dajú zrobiť chyby. Jediné čo jem bez obmedzenia je zelenina (samozrejme nie zemiaky). Všetko zvyšné konzumujem s rozumom podľa mojej potreby. Pri radikálnom zvýšení príjmu sacharidov sa človek úbytku tuku nedočká práve naopak

Odporúčanie

Hlavné jedlá konzumujem systémom, že začínam so zeleninou, ideálne so šalátom , potom 2-3 minúty prestávka a idem na zvyšok tam mám na tanieri zeleninu a mäso.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

6 komentárov “Jednodňový jedálniček”