Nástrahy pri cvičení – Zdravie je prvoradé

Vždy dbajte na svoje zdravie. Je to najdôležitejšie, pre neho to robíte , tak to robte tak aby ste si ho na trvalo nepoškodili.

http://renaissanceronin.files.wordpress.com/2009/07/danger-warning.gif

1. Technika

Technicky správne vykonané cvičenie alebo technika je dôležitá nie len v posilňovni, správne cvičene má len výhody. Cviky vykonávajte precízne, ale dbajte na techniku. Necvičte cvik skôr ako nepoznáte správnu techniku a hlavne v posilňovni ihneď s veľkými váhami. Zdravie je prvoradé a je mnoho cvikov, pri ktorých sa môžete hravo zraniť bez správnej techniky. Ako môj dobrý kamarát mi každý deň vraví “ Techniku neoklameš“ a má pravdu. So správnou technikou máte lepšie výsledky a minimalizujete riziko zranenia.

2. Skákanie na plošinu oboma nohami hore dole

Je to jeden z najefektívnejších spôsobov ako spáliť tuk, ale POZOR NA KĹBY. Pri pravidelnom cvičení tohoto cviku dostávajú naše kĺby nadmerne zabrať a hrozí ich rýchle poškodenie. Tento cvik sa dá vykonávať ale aj šetrnejšie. Výskok na 40cm vysokú plošinu oboma nohami a potom postupne zísť jednou a druhou nohou na zem, je to omnoho šetrnejšie a pri tom spaľujete mnoho kalórií.

3. Po každom tréningu cítiť poriadnu bolesť

Train Hard or Go Home. Cvič tvrdo alebo choď domov. Každý tréning ísť na maximum, bez potrebného času na regeneráciu je veľmi nebezpečné. Smrdí to zranením a ak nechcete pauzovať v nemocnici alebo sa zastaviť na dobro, odporúčam zvoľniť tempo. Človek potrebuje regeneráciu po intenzívnom cvičení, nezregenerované telo nepodáva 100% výkon. Z vlastnej skúsenosti maximálne zaťaženie odporúčam mať 1-2x v týždni, zvyšok 70-80%.

4. Ak chcem schudnúť je nutné cvičiť každý deň

Takto nemusíte mať žiadne výsledky a len vás to bude deptať. „Každý deň cvičím a nechudnem“. Áno aj to je možné postupom času si telo zvykne na záťaž a prechádza na mód, kedy sa spomaľuje metabolizmus. Oddych je potrebný a taktiež aj zmena v stravovaní. Keď máte dokonalé stravovanie a dlho žiaden tuk z vášho tela neubúda, pri čom cvičíte každý deň, je vhodné jedno jedlo do týždňa si dať, ktoré nezapadá do vášho jedálnička a naplánovať si aj oddych. Neriskujete tak frustráciu.

5. Čím rýchlejšie tým lepšie

Toto pravidlo najmä sa používa pri cvičení za účelom redukcie tuku. Žiaľ, ale prílišná rýchlosť pri cvičení niektorých cvikov znova vedie k veľkému riziku zranenia. Pre  zvýšený metabolizmus až na 72h vám odporúčam kvalitne odcvičený silový tréning, precízne a pomaly. Zvýšený metabolizmus =  viac spálite = viac zhodíte. Ak k tomu pridáte vo voľnom čase kardio, výsledky sa dostavia veľmi rýchlo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *