Veľa kriku pre nič, štandardné výhovorky prečo nemôžeme

vyhovorky

Stretávam sa s tým každodenne, ľudia sa ma pýtajú, ako som schudol, keď im odpoviem, tak oni hneď na to spustia tradičné výhovorky.

1. Nemám na to peniaze!

Štandardná výhovorka, nemám na to peniaze, aby som sa zdravo stravoval. Áno nezmyselne drahá strava, keď vám nosia krabičky každý deň každé jedlo len aby ste vy boli v pohodlí je drahá, aj keď prinesie požadovaný efekt. Ak nebudete míňať peniaze na blbosti, budete si vyberať zo sezónneho ovocia a zeleniny, budete si sami variť, kontrolovať svoje porcie a pri tom nič nevyhadzovať, miniete oveľa menej ako ste míňali do teraz. Z vlastnej skúsenosti viem, že zdravý jedálniček je omnoho lacnejší ako ten, na ktorom som fungoval predtým. Len sa netreba báť zmeny.

2. Zdravá strava nie je chutná!

Toto je môj favorit medzi výhovorkami. Uvarím si to sám podľa vlastnej chuti, pridám to  čo mám rád a nie je to chutné? Chyba nebude zlými surovinami, ale v kuchárovi. Postupne budem dávať aj svoje recepty, ktoré rád využívam v kuchyni. Milujem jedlo a užívam si ho, nejem nič čo mi nechutí a pri tom sa zdravo stravujem.

3. Nemám pevnú vôľu

Na úpravu stravovania a na cvičenie sa treba psychicky pripraviť, pokiaľ idete na to nepripravený, je to pre vás veľká záťaž.  Na všetko sa treba poriadne pripraviť. Spíšte zmluvu sami so sebou. Dajte si ciele a ak ich nedodržíte budú sankcie, za dodržanie výsledkov budú zasa odmeny. Odmeňujte sa kľudne aj materiálnymi vecami. Kúpte si na seba pekné tričko, botasky, šport tester, vždy keď sa na tú odmenu pozriete uvidíte cieľ, ktorý ste dosiahli. Viac o psychickej príprave TU!

4.Nemám čas!

Chceš schudnúť,ale na to aby si niečo so sebou robil nemáš čas. Aj ja som bol taký! A priznávam je to len výhovorka. Vravíš si, že ty si na tom inak a vážne nemáš čas. Chudáčik! Neklam sám sebe, práve čítaš tento článok, a keď si si dnes mohol nájsť čas, prečítať si tento článok tak máš čas aj na to, aby si niečo so sebou robil! Napr. varenie ti zaberie len pár minút tak prečo si neskúsiť uvariť niečo zdravé? Chôdza do práce pešo, ranná rozcvička, pár jednoduchých cvikov počas práce. Je toho mnoho čo sa dá robiť aj keď si naozaj vyťažený. Máš deti a preto nemáš čas na seba ? Vážne ? A deti nepotrebujú pohyb, deťom netreba zdravú stravu ? Ten kto chce si čas nájde, ten čo nechce hľadá výhovorky!

5. Ja to sám nezvládnem

Uprav stravovanie, rob všetko podľa odporúčaní, makaj na sebe, a keď by si mal slabú chvíľku napíš mi. Spoločne sa dá každý problém vyriešiť. Ja sa toho nebojím, tak sa neboj ani ty! Ak nevieš ako máš začať sleduj moju stránku, postupne všetko potrebné nájdeš tu.

6.Nedostatok podpory od rodiny alebo priateľov

Zmeniť sa chceš ty alebo oni ? Majú ťa viesť za ručičku? Chceš niečo dokázať ? Tak tvrdo na tom pracuj a ukáž svetu, že na to máš!

7.Nevládzem 

Všetci máme chvíle, keď si myslíme,že nevládzeme. Áno aj ja! Každý je aktívny v inú časť dňa má iný biorytmus. Ak si nájdeš správnu časť dňa na to aby si cvičil, ten čas, keď si najviac aktívny, určite budeš mať úspech. So správnou stravou sa dokonca môžeš cítiť stále plnší a plnší energie.

8. Strach zo zranenia

Zbehni za svojim lekárom, porozprávaj sa s ním, čo by si chcel vykonávať a určite ti poradí. Sedenie na zadku a nič nerobenie je len cesta do hrobu, takže je na čase začať na sebe pracovať.

9. Nedostatok zručností

Ak môžete chodiť, môžete cvičiť. Z chôdze môže pozostávať každé vaše cvičenie. Ak ste sa naučili plávať dokážete sa naučiť hocijaký šport, všetko je raz po prvý krát!

10. Nemám čas na jedlo

To je pre tých čo jedia menej 3x do dňa. Proste na jedlo si človek musí nájsť čas, je to najdôležitejšie čo človek musí spraviť.

11. Som na to už starý!

Nikdy nieje neskoro, na internete nájdete mnoho dôkazov toho, že začať sa dá aj v pokročilom veku. Stále to bude mať pre vás len a len prínos

12. Nerád sám cvičím

Nájdi si kolektívne športy. Kamaráta na šport človek nájde raz dva len sa treba poriadne rozhliadnuť.

13. Je to nuda

Ak vás niečo nebaví proste to nerobte ale neznamená to, že máte prestať cvičiť, proste si nájdite takú športovú aktivitu čo vás bude baviť. Ak ani pri tom dlho nevydržíte proste to striedajte a na každý deň si naplánujte nejakú inú.

14. Bolí ma chrbát

Chrbtica dostáva zabrať aj keď nosí na sebe nadmernú záťaž. Schudnete bude vás bolieť menej alebo dokonca vôbec. Mám to na sebe overené. Treba vyskúšať. Pamätajte na to, že vždy sa dá vybrať pohybová aktivita pri ktorej bude vaša boľavá partia menej zaťažovaná.

15.Som príliš tučný na šport

Čím tučnejší, tým sa bežné činnosti stávajú zložitejšími. Tu znova dávam do pozornosti chôdzu. Treba pomaly a postupne začať a hlavne prestať s tým čo viedlo k tvojej tučnote.

16. Som už chudý tak nemusím cvičiť

Šport každému prospeje. Chudý človek ak naberie svaly bude vyzerať a cítiť sa omnoho lepšie ako predtým. Ľudí čo boli chudí a nabrali svaly mám pravidelne pred očami, majú môj veľký obdiv, keďže mnoho krát pre nich je rovnako ťažké pribrať ako pre mňa schudnúť.

17. Nie som športový tip

Ale to neznamená, že sa budeš vyvaľovať pri telke a nič nerobiť, človek môže robiť toľko činností čo pália kalórie a pri tom nešportovať. Domáce práce sú výborným príkladom, spaľovania kalórií bez športu.

18. Mám boľavé kĺby

Jemná fyzická aktivita aj pre ľudí s artritídou nie sú problém a sú pre nich tieto aktivity prospešné. Posilňovanie, naťahovanie a aeróbne cvičenie môže vybudovať svaly a odstrániť napätie z kĺbov. Tak prečo to neskúsiť ?

19. Zabúdam cvičiť

Budík je luxus čo ? Mobil nemáš čo ? Kalendár zhorel čo ? Nerob si srandu a makaj na sebe, nezhadzuj sa pred ostatnými s výhovorkami ale pracuj.

vyhovorky 2

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *