Tajomstvo spaľovania tukov odhalené

tuky

Telesný tuk

Jedna zo zložiek tela, často krát nechcená, hlavne v podobe tukových zásob. Tuk je v tele potrebný, aj jeho konzumácia je dôležitá!  Tuk, ktorý máme môžeme rozdeliť do dvoch kategórií a to : esenciálne tuky ( pre telo nevyhnutné ) a tuky zásob. U mužov je esenciálnych približne 3% hmotnosti u žien približne 12% hmotnosti. Dosiahnuť stav keď nebudete mať skoro žiadne tukové zásoby je u hlavne u bodybulderov veľmi žiadané.

telesný tuk ženy muži

Koľko telesného tuku by sme mali zdravo mať ?

Mužský telesný tuk percentuálne:

  • Vek 20-39: 8% do 19%
  • Vek 40-59: 11% do 21%
  • Vek 60-79: 13% do 24%

Ženy telesný tuk percentuálne:

  • Vek 20-39: 21% do 32%
  • Vek 40-59: 23% do 33%
  • Vek 60-79: 24% do 35%

V rozličných športoch majú jedinci krátkodobo menej tuku ako je normálne.

Spaľovanie tukov

Znie to jednoducho ale na účinné spaľovanie tukov stačí menej kalórií prijať ako je ich výdaj. To vo svojej podstate spĺňa každá a jedna diéta, záleží len na tom či to chcete robiť bez ujmy na zdraví a bez dodatočného jojo efektu. Teraz sa ale ideme venovať spaľovaniu tukov pohybom. Nie každá aktivita je vhodný na spaľovanie, nie každá aktivita prinesie požadovaný efekt, nie každý deň je vhodné cvičenie a nie každý čas je vhodné cvičiť.

Chodím do posilňovne každý deň a aj tak nechudnem?

Pravidelne zbehnúť do posilňovne a naložiť si veľkú váhu, ktorú len tak tak zvládnete za účelom zhodiť tuk je rýchla cesta k zraneniu.

Čo si robil ty pre to aby si zhodil tuk ?

Kombinácia silového a kondičného cvičenia je mnou overená cesta k úspechu.Silový tréning v mojom prípade je cvičenie v posilňovni s 70%  maxima v kruhovom tréningu.

Aký si mal kondičný tréning?

Tu je mnoho aktivít, ktoré mám ako napríklad – beh, plávanie, prechádzky so záťažou, basketbal…

Ako začať?

Chôdza, všade kde sa dá chodiť pešo. Do 3km berte to ako bežnú vzdialenosť, ktorú môžete zdolať pešo a pri tom stále to nieje tréning. 40min chôdze by mal človek absolvovať denne. 4-6km to už môžete brať ako jemný tréning pokiaľ ste už mali počas dňa 40min chôdze. Kočíkovanie, prechádzka so psom, prechádzka s deťmi, pokec s kamarátom… Je to jednoduché stačí sa len odhodlať!

Môj tréningový a diétny plán

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *