Dobrý tréning

Igor Kromka na kopci

Každý tréning chcem taký, aby som si mohol povedať: „Toto bol dobrý tréning!“ Pre to aby som také niečo dosiahol vynaložím vždy maximálne úsilie. Z posilňovne často krát vďaka tomu odchádzam vyčerpaný, s roztraseným žalúdkom, ledva kráčam alebo nie som schopný zdvihnúť ruky. Ale ani toto nemusí byť dobrý tréning!

Znaky dobrého tréningu:

1) V najbližších dňoch po tréningu svalovka ( aj mierna stačí, ale musí byť)

2) Tréning som ukončil tak, že som všetko, čo som mal, odcvičil. Neskončil som preto, že nevládzem

3) Svalová partia po docvičení je plnohodnotne vyčerpaná

4) Nemal som žiadne zranenie a necítim ani žiadne známky poškodenia kĺbov

5) Cítim sa tak vyčerpane, že sa až cítim dobre

6) Nemám chuť jesť, ale chcem jesť

Skvelý tréning je pre mňa vtedy, ak dám zo seba viac ako som očakával. Spravím niečo pre seba viac, ako som pôvodne plánoval.

Milujem HIIT tréning lebo vďaka nemu sa cítim po každom tréningu vyčerpaný na pekných pár hodín. Či už beh, posilňovňa, plávanie, basketbal vždy všetko robím tak aby som dal zo seba všetko. Najviac sa vyšťavím asi pri basketbale ale t neznamená, že basketbal je pre mňa najlepší tréning. Každý tréning ma svoje čaro.

Veľa ľudí sa ma pýta: „Ako je možné že dosahuješ také výsledky?“

Na tréning  nechodím sa vykecať, nechodím sa popozerať čo iný robia. Posilňovňa nieje divadlo a telocvičňa nieje debatný krúžok!  Ak chcete niečo dosiahnuť musíte niečo obetovať. Nieje to o tom, že budete sa správať ako princeznička a hneď niečo dosiahnete. Výsledky ani po tvrdom tréningu nevidíte hneď na druhý deň takže tiež treba vydržať. Krok po kroku ku lepšiemu výkonu, k lepšiemu zdraviu, k lepšej postave. Ďalšia dôležitá vec je strava, ak budete žrať fastfood ale trénovať ako otrok budete stále brzdený stravou. Strava tvorí väčšinu úspechu ! Je to kľúčový bod, ktorý nesmiete prehliadnuť. Premýšľanie o tom čo kedy a prečo zjesť je rozdiel medzi úspechom a neúspechom. Samozrejme ešte by ste to mali aj vykonávať. Nestačí vedieť čo máme robiť treba to aj robiť !

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *